Dětský lékař Lovosice - MUDr. Jiří Kožíšek

Ordinace pro děti


Atestovaný zkušený praktický lékař – MUDr. Jiří Kožíšek

Pediatr Lovosice, MUDr. Jiří Kožíšek je atestovaný praktický lékař pro děti a dorost, získal tak svou způsobilost k samostatnému vykonávání praxe. Zajišťuje první kontakt dítěte se zdravotnickým systémem. Víme, že je těžké dítě odtrhnout z domácího prostředí a dovézt ho k lékaři. Snažíme se tedy, aby se u nás dítě cítilo dobře psychicky i fyzicky. Jistě, že nemoci, kterým podlehne, mu brání ve fyzické aktivitě, ale pasivní sledování pohádky před vyšetřením mu jen prospěje. Pokud má dítě dost sil si hrát, je pro něj připravena i dětská ohrádka s hračkami, pro maminky s dětmi možnost přebalení – velké množství přebalovacích pultů.

Minimalizace strachu vede k úspěchu
Dětský lékař Lovosice minimalizuje u dětí strach již v čekárně, což vede k dobrým výsledkům. Dítě lépe spolupracuje, nechá na sebe při vyšetření sáhnout a příště už ví, že není čeho se bát. Maminka tak svými výchovnými procesy naučí dítě vnímat lékaře jako rovnocenného partnera, který mu nechce ublížit, ale pomoct. V každém věku dítěte jsou malé výkyvy, takže jinak budeme sdělovat informace tříletému dítěti a jinak patnáctiletému. Také z psychologického hlediska je dětský věk provázen řadou změn, které je nutno brát na zřetel, např. období malého vzdoru u tříletého batolete nebo puberta u teenagerů. Ovšem je důležité přesvědčit dítě v každém věku, že je nutnost k lékaři jít, pokud je nemocné.

Doprovod dítěte na ošetření
Malé děti k nám do čekárny chodí se svými maminkami, děti starší přijdou i sami – osamostatňují se a berou si tak zodpovědnost za své zdraví do svých rukou. U nás se tedy v čekárně můžete setkat s dítětem mladším i starším, ale s kojencem se nepotkáte. Zveme si je zvlášť, v jinou ordinační dobu, abychom kladli důraz na jeho snížené imunitní procesy a nevystavovali je možnému riziku onemocnění infekční kapénkové infekce od dítěte staršího sedícího v čekárně, dětský doktor Lovosice shledal tento způsob za nejlépe vyhovující.. Tento systém se osvědčil. Očkování a nastřelování náušnic se tak děje v jinou dobu.

Pokud je vám naše ordinace sympatická, rádi vás uvidíme. Naše pediatrická péče v Lovosicích je pro vás a vaše děti jednou z nejlepších dětských ordinací, kterou jste mohli zvolit. Kontaktujte nás na našem pracovišti na telefonním čísle 416 53 24 22.

MenuMUDr. Jiří Kožíšek

praktický dětský lékař v Lovosících
Adresa:
Školní 1
410 02 Lovosice

tel.: 416 53 24 22
mudr.jirikozisek@seznam.cz